HABER AKIŞI

Erdoğan: Amerika'dan arayıp işletmişler!

 Tarih: 27-05-2018 21:10:00  -   Güncelleme: 28-05-2018 02:05:00
CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin capslere konu olan 'Amerikalılar beni aradı' sözüne Cumhurbaşkanı Erdoğan 'arayıp işletmişler' yorumunu yaptı. İnce'nin açıkça yalan konuştuğunu ifade eden Erdoğan, 'gel MİT'e başvur, kim aradı, nereden aradı' şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir mitinginde, CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin 'Amerikalılar beni aradı' şeklindeki ifadesine tepki göstererek 'kim seni aradı, açıkla, gel MİT'e başvur, açık açık yalan söylüyorsun' dedi.

Erdoğan ayrıca, yarın akşam katılacağı bir TV canlı yayınında bazı şeyleri genişçe ve belgeleriyle açıklayacağını duyurdu.

 

"AMERİKA'DAN ARAYIP İŞLETMİŞLER"

Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Bu kişiyi, Amerika'dan telefonla arayıp işletmişler. Ondan da haberi yok. Çok enteresan. Söylediği tüm bilgiler, tüm rakamlar yanlış.

"GEL MİT'E BAŞVUR, KİM SENİ ARADI?"

Bak yine söylüyorum bu meydandan. Eğer samimiysen, eğer dürüstsen, Milli İstihbarat Teşkilatımız'a başvur. Sana bu bilgiyi aktaran kim? Amerika mı? Amerika'nın yetkilileri mi? Söyle, açıkla! Yalan söylüyor. Sen kimsin ki Amerika'nın yetkili mercileri sana böyle bir bilgiyi verir.

"İNTERNETTEN BULDUKLARI YALAN VE İFTİRA DOLU HABERLER ÜZERİNDEN KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR"

Hayatları böyle. Türkiye'yi yönetmeye talipler ama, internetten buldukları yalanlarla, iftiralarla dolu haberler üzerinden seçim kampanyası düzenliyorlar.

Ve bizim FETÖ'yle ilgili Amerika'ya verdiğimiz 85 koli ile ilgili 'gazete kupürleri' diyor. Zavallı! Adalet Bakanlığımızın bütün resmi tutanakları o kolilerin içinde. Resmi tutanakların yanında tabi ki gazete kupürleri de var. Ama adamların hayatı yalan üzerine kurulu.

Bir yanda Genel Başkanlık koltuğunda oturan aslı, diğer yanda sahaya sürdüğü karikatürü gece gündüz aynı yalanları tekrarlayıp duruyorlar.

"YARIN AKŞAM BAZI ŞEYLERİ GENİŞÇE VE BELGELERİYLE AÇIKLAYACAĞIM"

Yarın akşam inşallah Show TV'de bazı şeyleri genişçe inşallah belgeleriyle birlikte açıklayacağım.

Cumhurbaşkanı olarak, ülkeyi yönetmeye talip olan hiç kimse, öyle boş atıp dolu tutma hesabıyla, milletimizin karşısına çıkamaz.

Çünkü artık yüzde 15'le, yüzde 20'yle ülkeyi yönetme imkanı tamamen ortadan kalkıyor. Halkın en az yüzde 50'sinin desteğini almak öyle kolay olmayacak.

  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  AKPARTİ HABERLERİ
“Bu millet sandıkta en güzel cevabı verecektir” “Bu millet sandıkta en güzel cevabı verecektir” Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Elazığ'da düzenlenen programda partililerl..
“Küfürbazdan cumhurbaşkanı olmaz” “Küfürbazdan cumhurbaşkanı olmaz” Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonunun Gürçe..
“Türkiye’yi kalkınma yolunda dünyanın 17’nci ekonomisi haline getirdik” “Türkiye’yi kalkınma yolunda dünyanın 17’nci ekonomisi haline getirdik” Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Polatlı Cumhuriyet Heykel Meydan..
“Yıkmaktan, engellemekten başka hiçbir hayır söz ağızlarından çıkmayanlara bu ülke emanet edilmez” “Yıkmaktan, engellemekten başka hiçbir hayır söz ağızlarından çıkmayanlara bu ülke emanet edilmez” Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Lale Meydanı'nda düzenlenen miti..
  SİYASET HABERLERİ
Şuayip Birinci şehir hastanelerini anlattı Şuayip Birinci şehir hastanelerini anlattı Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şuayip Birinci, şehir hastanelerinin nasıl ..
Yurtdışı oyları tasnif ediliyor Yurtdışı oyları tasnif ediliyor Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili genel s..
Özhaseki: Temel ağabeyi dinledikçe içim sızlıyor Özhaseki: Temel ağabeyi dinledikçe içim sızlıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ''Temel ağabeyi dinledikçe içim sızl..
Çelik: 24 Haziran Türkiye için bir milattır Çelik: 24 Haziran Türkiye için bir milattır AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, 24 Haziran seçimlerine az bi..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
Yukarı