Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Sağanak Yağışlı

MAVİ DÜNYAM BENİM ÖMRE BEDELDİR -2 TOPRAK, SU, HAVA ve ATEŞ’İN VAHŞET SAKLI PLANI

13.12.2018
A+
A-

Görünen o ki;yurduna, ?Tanrı?nın izni altında? diyerek bağlılık yemini eden her Amerikan çocuğunun ruhuna,değiştirilmiş Tevrat?ın vahşet ateşi işlenmiştir.Bu ateşli ruhları öyle ki;Püritenlerin Eski Ahit’ten aldıkları ‘Bilinçli bir biçimde,Tanrı’nın seç

Görünen o ki;yurduna,  ‘Tanrı’nın izni altında’ diyerek bağlılık yemini eden  her Amerikan çocuğunun ruhuna,değiştirilmiş Tevrat’ın vahşet ateşi işlenmiştir.Bu ateşli ruhları öyle ki;Püritenlerin Eski Ahit’ten aldıkları ‘Bilinçli bir biçimde,Tanrı’nın seçilmis halkına ait olan Vaadedilmis Topraklar’ daki Kenan halkını yok etmek’gayeleriyle vahşete dönmüştür.

-Yahudi kanında dolaşan bu soykırım ruhunun yetişmesinde ise onların coğrafyalarına,tabiatlarına,  kimyalarına  kadar işlemiş   kökleşme planları atmaktadır.
Bu vahşi planlarına,evrenin yaratılışında etkin olan unsurları silah yapmışlardır.
-Şöyle ki;
Tüm Evrenin dört element ve bu elementlerin birleşimiyle yaratıldığı söylenir.Bu dört element, dört temel enerjiyi sembolize eder ve Evrenden Dünya’mıza kadar her şey, bu dört elementin farklı şekilleriyle meydana gelmiştir.Bu dört temel enerji; ateş,hava,su ve toprak olarak geçmektedir.

-Her element hem bir yönü hem de bir baş meleği temsil eder.Ateş elementi güney yönü ve Mikail’i;hava elementi doğu yönünü ve İsrafil’i;su elementi batı’yı… meleklerden Cebrail’i;toprak elementi ise kuzey’i işaret ederken meleklerden de Uriel’i,yani Azrail’i temsil eder.

-Bu dört elementi kontrol eden ve tamamlayan beşinci bir element olarak da ruh veya eter-esir geçmektedir. Evrensel düzende bunu incelersek evrendeki “ki” enerjisi ruh; yıldızlar ateş, gezegenler toprak ve kara delik ve diğer cisimler havayı sembolize eder. Bu sadece evren için geçerli değildir.

-Ağaç örneğini vermek gerekirse; ağaçlar topraktan aldıkları mineralleri, yine topraktan aldıkları su ile bütünleştirir ve güneş ışığı ve karbondioksit ile besin sağlarlar.Mineraller toprak, kullandıkları su elementi, güneş ışığı ateş ve karbondioksit havadır.Lakin bir ağacın “yaşıyor” olması o ağaçta bulunan beşinci element olan “ruh” sayesindedir.
-Aynı şekilde insan vücudu için de dört element şu şekilde sembolize edilir: Kan ateştir, beden topraktır, duygular sudur,nefesimiz havadır ve beşinci öz ise ruhumuzdur.Dört elementin enerji devinimine olanak veren asıl kaynak ruhtur.

-Buradan yola  çıkarak gelelim, asıl konumuz Yahudi inancının hayatlarına nasıl yansıdığına…

-Dört Kutsal Şehir;Yahudi geleneğinde Kudüs, El Halil, Tiberya ve Safed’in dördüne birden verilen genel isimdir. 16.yüzyıl’dan beri Filistin’in kutsallığı,başta gömü olmak üzere,bu dört şehre yayılmıştır.

-MÖ 10. yüzyılda, Davud tarafından Kudüs,Kutsal Tapınağın yeri olarak belirlendiği zaman ruhani merkez olan bu şehir, Yahudiliğin en kutsal şehri oldu.Kutsal Tapınak’ta kurban için sürekli ateş yandığından bu şehir ‘ateş’ elementiyle bağdaştırılır.

-El Halil, ilk Yahudiler olarak kabul edilen İbrahim, Sare, İshak, Rebeka, Yakup ve Lea’nın mezarlıkları burada bulunduğu için ikinci en kutsal şehirdir.Ayrıca bu topraklar,Yahudi halkı için satın alınan iki topraktan biridir (El Halil,İbrahim tarafından Hititlerden, Kudüs de Davud tarafından Yebusilerden satın alınmıştı). Tarihsel olarak Hebron, Davud’un ilk başkentidir. Yahudi atalarının bu şehirde gömülü olması sebebiyle El Halil ‘toprak’ elementiyle bağdaştırılır.

-Safed, özellikle 1492’de İspanya’dan kovulan Yahudilerin akınına uğramasıyla Kabala’nın merkezi haline geldi. Yahudiliğin ruhani ve mistik branşından dolayı ‘hava’ elementiyle bağdaştırılır.

-Tiberya, hem Kudüs Talmudu’nun derlendiği yer olduğundan hem de Masoretlere ev sahipliği yaptığından önem taşır. Fakat, bu şehrin kutsal sayılmasının ana sebeplerinden biri, hahamların 18. ve 19. yüzyılda Tiberya’yı eğitim merkezi haline getirmesidir. Yahudi geleneğine göre kurtuluş Tiberya’dan başlayacak ve Sanhedrin burada tekrar kurulacaktır. Mesih’in Tiberya Gölü’nden yükseleceğine inanıldığı için bu şehir ‘su’ elementiyle bağdaştırılır.

-Bilinmelidir ki; Yahudi,  inancını her şeye sirayet ettirmiştir. Şehirlere de…

-Misalen, Fas’ın Mavi Şehir olarak bilinen meşhur yerine bir göz gezdirelim.
İncil’de Yahudiler’e hitaben “Söyleyin İsrailoğullarına, giysilerinin kenarlarına içinden mavi iplik geçen püsküller taksınlar!” ibaresi gereği Yahudiler kendilerine Tanrıyı ve Cenneti hatırlatan mavi püskülleri kıyafetlerine takmaya başlamışlardır. 1930’ lu yıllarda İspanya’dan göçüp Fas’ın Şafşavan (Chefchauen) şehrine yerleşen Yahudiler aynı zamanda oturdukları evleri de Mavi’ye boyamaya başlamışlardır.
Şimdilerde Yahudi nüfusu kalmamasına rağmen şehir bu davranışı geleneğe dönüştürmüş,şehir turistler ve fotoğrafçılar için bir cazibe merkezi olmuştur.
-Hülasa;tüm dünyanın kutsallarına,masumlarına, müslümanlarına, namuslarına… kanlı ellerini bulaştırma gayesini  besleyen Yahudiler’in bu  Püriten mezhebini artık bildiğimiz bir gerçek. Gıyapta daha neler çevrilmekte,kim bilir!
-Hiç bir düşmanın oyununa gelmemek için, İslam aleminin tek vücut olması temennisiyle,
-Evrenin ana unsurlarını (toprak,su,hava,ateş) insan olmanın gayesinden çıkarıp vahşete dönüştüren ateş ruhlu şeytanlara hidayet dilerken sözlerimi Mevlana’yla bitiriyorum.

-Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol.
Şefkat ve merhamette güneş gibi ol.
Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
Hoşgörülükte deniz gibi ol.
Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol.

Not:Bir önceki yazımın devamıdır.okuyamayan dostlarım önce 1 i okuyup 2 ile bağlantı kurmaları anlaşılır olacaktır.

MAVİ DÜNYAM BENİM, ÖMRE BEDELDİR-1

Sevgi, Saygı ve Selamlarımla…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.