Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Sağanak Yağışlı

DÜNYA YILBAŞI KUTLUYOR ÜMMET AĞLIYOR.

31.12.2018
A+
A-

“Kim herhangi bir gruba benzeşirse o da onlardandır.” (Ebu Davûd, Libas 4)
…Sizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır…” (Maide: 5/51)

DÜNYA YILBAŞI KUTLUYOR ÜMMET AĞLIYOR.

“Kim herhangi bir gruba benzeşirse o da onlardandır.” (Ebu Davûd, Libas 4)

…Sizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır…” (Maide: 5/51)

Eski yıl bitiyor, yeni yıla giriyoruz. Eskiyen neydi?  Yeni olan ne? ? Biz kimiz?  Kimler gibiyiz? İslamiyet ile Hıristiyanlığın süregelen savaşını kim kazanmakta?

Merhaba Gönül Dostları,

Bildiğimiz gibi ‘Yılbaşı Kutlama’ kavramı, ülkemizde hep tartışılan bir konu.  Hepimizin de gördüğü üzere Yılbaşı Kutlaması, batı ülkelerinde olduğu gibi maalesef ülkemizde de erkek ve kadınların bir arada bulunduğu, dans edip, tombala, piyango gibi haram oyunlar oynadığı malayani bir gecedir.

Noel Kavramı, Hristiyan Dünyası’nda Hz. İsa’nın dünyaya geldiği hafta yapılan belirli etkinliklere verilen isimdir. Noel Baba, Christmas, Hindi kesmek gibi pek çok “adet”, Batı Dünyası’na ait kavramlardır ve Hristiyan dünyasının gelenekleridir. Yılbaşı her ne kadar Noel ile aynı şey olmasa da, yine Batı Dünyası’na ait bir ruhu taşımaktadır.

Bu kutlama kültürü de ülkemize, batı ülkelerinden transfer edilmiştir. Oysa İslam dininin buna kesinlikle bir izni yoktur. Şöyle ki; Biz Müslümanlar’ ın takvimi “Hicri Takvim’ dir.” Günümüzde her ne kadar global bazı sebeplerden ötürü Miladi Takvim kullanılsa da, Müslümanların esas yılbaşısı Hicri yılbaşıdır ve bu gün ve gece dualar ve ibadetler ile ihya edilir. İslam Dininde, başka dinlere ve kültürlere benzemek kesinlikle yasaklanmıştır.

Bütün işlerimiz, Batı takvimine göre malum; hadi alıştık diyelim… İyi de, kim olduğumuzu unuturcasına gibi kutlamak niye? Daha doğrusu kutlamaktaki gaye ne? Hep merak etmişimdir? Ertesi sabah  -daha doğrusu ikindide- uyandığında ne değişmiş olan ne? Sadece takvimi… Takvim her gün değişmiyor mu zaten? Anladığım o ki; yılbaşı,  kimilerinin eğlenmeye yer aradıkları uydurulmuş bahanesi…

Hülasa; bizi kendilerine benzetmeyi başardıkları için, İslamiyet ile Hıristiyanlık arasındaki kültürel savaşın galibi –maalesef- onlar. ‘Devrim’ mi,  ‘devirim’ mi şimdi daha iyi anlıyoruz. Kim kimi devirmiş; kim kimi tarafına çekmiş, maalesef görüyoruz.

Bakınız; Orta Doğu ateş çemberi içerisinde. Gayri Müslimlerin, Müslümanlara yaptığı zulme artık yürek dayanmıyor. Gazze, Halep, Arakan… Küresel eşkıyalar Müslüman coğrafyayı adeta kan gölüne çevirdi. Halep’te kıyım yaşanırken, Arakanlı Müslümanlara yapılan zulüm dinmiyor. Emperyalistler İslam dünyasının uyanışını engellemek için var gücüyle saldırıyor.

Halep’teki insanlık dışı katliam yürekleri dağlarken, Uzak Doğu’da bulunan Myanmar’da da Müslümanlar katledilmeye devam ediyor. Ülke nüfusunun yüzde 4’ünü oluşturan Arakanlı Müslümanlar türlü işkencelere maruz kalıyor. Arakanlı Müslümanların isimleri değiştirilmeye zorlanıyor, evleri ve camileri ateşe veriliyor. Filistin, Suriye, Irak, Yemen, Bangladeş, Pakistan ve Doğu Türkistan’da Müslümanlar katlediliyor

Yeryüzünde özellikle İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşı devam ederken özelliklede Müslüman ve Müslümanlıkla alakası olmayan yılbaşı Noel babasıyla çam ağacıyla putlaştırılmış Hristiyan bayramı, benim bayramım olamaz. Ümmet ağlarken ben gülemem. Benim bayramımolarak kutlayamam.

Şimdi soruyorum size: Sızlayan her vicdan, düşünen her akıl, yaralanan her kalp ve yaşaran her göz soruyor; “Ne yapabiliriz?” diye kıvranırken; böylesi bir zamanda böylesi bir gaflete nasıl düşer ki samimi bir Müslüman?

Müslümana bu zulmü reva gören gayri Müslimlere, nasıl benzer ki bir Müslüman? “Kim herhangi bir gruba benzeşirse o da onlardandır. (Ebu Davud, Libas 4) …Sizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır…” (Maide: 5/51) Yüce dinimizin buyruğu da ortadayken…

Allah’ım, hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhafaza eylesin

Saygı, sevgi ve dua ile…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.