Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

KARDEŞİZ, TEK VÜCUT, TEK BİR MİLLETİZ!

04.01.2019
A+
A-

Tarih boyunca bütün başarıların perde arkasında hiç şüphesiz inanç, mücadele ve azimolduğunu hepimiz biliriz. Emek olmadan, gayret olmadan hiçbir başarının mümkün olamayacağını tarih bize göstermiştir.Biz ki, dünyaya medeniyetini inşa eden bir ecdadın

KARDEŞİZ, TEK VÜCUT, TEK BİR MİLLETİZ!

 

Sevgili Gönül Dostları,

           Tarih boyunca bütün başarıların perde arkasında hiç şüphesiz  inanç, mücadele ve azimolduğunu hepimiz biliriz. Emek olmadan, gayret olmadan hiçbir başarının mümkün  olamayacağını tarih bize göstermiştir.Biz ki,  dünyaya medeniyetini  inşa eden bir ecdadın torunlarıyız.Biz ki;güçlüyü değil, hakkı ve haklıyı üstün tutan ecdadın torunları olarak yaşamımızın her alanında mücadele etmiş; zalime yavuz ,mazluma yunus olmuş bir milletin torunlarıyız.

Biz böyle oldukça  her zaman olduğu gibi şer odakları,şeytanlıklarından hiç bir zamanüzerimizden çekmedi. Tek dertleri dünyaya kendi nizamlarını getirmek ve sömürülerini  ebedi kılmak oldu. Bu yoldaçok uzun  amaçlı ve  sinsiceyaptıkları planlarıhiç bir zaman geri durmadılar.

Bakınız bir Siyonist Yahudi itirafında ne diyor: ‘’Biz, Müslümanların elinden kitapları olan Kur’an-ıKerim’i almaya çalıştık; fakat canlarını verdiler yüce  kitaplarını vermediler. Onlar, kitaplarına sarıldıkları müddetçe, biz hiçbir zaman başarılı olamayız.’’

Hal böyle olunca; bundan sonraki planlarını  daha gizli , daha sinsice yapmayı planladılar.Nasıl mı?En başta Müslümanlarıkitabımızdan uzaklaştırdılar. Kuran ile bağımızı kopardılar.Yüce kitabımızı sadece duvara süs olarak asmamızdanbelli değil mi?

Bu milletin en büyük hazinesi olan  imanınıalmak istiyorlar. Yerine ise, sadece dünyayı düşünen materyal, maddeci ve menfaatçi bir toplum inşa etmek istiyorlar. Maalesef  bunu da başardılar. Günümüzün en büyük sorunlarından birisi ve belki de en önemlisi ‘maddecilik’.

Biz ‘sadaka taşı’ kültürünü, tüm dünyaya duyuran bir milletin torunları değil miyiz ?   Biz, ‘’komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun ) mü’min değildir.’’ (Hâkim,ıı,15,Heysemi 167) diyen bir Peygamberin ümmeti değil miyiz?   

Ne oldu da bizleri biz yapan değerlerimizden vazgeçtik ? Biz ne zaman  Allah’ın helal kıldığı ticareti unutup , haram olan piyangolardan mededumar olduk? En acısı da dinimizde haram olan piyangoya ‘milli’ der olduk.

Evet…Gönül Dostlarım,

Düşünüyorum da Tarih boyunca bu topraklar için canlarını, kanlarını feda eden şehitlerimizin yüzüne nasıl bakacağız ? Edirne’den Kars’a kadar şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu toraklara vefamızı nasıl göstereceğiz ? Tarihte yaşadığı nice savaşlara, yoksulluğa, açlığa ve kıtlığa rağmen yıkılmayan bu ecdadın torunlarının artık biran evvel özüne dönmesinin vakti geldi de geçiyor bile!

Tez elden, bizleri biz yapan İslami ve insani değerlerimize sahip çıkıp  yeniden ayağa kalkmalıyız. Kardeşler arasına ırkçılık, kavmiyetçilik ve para ile fitne tohumları eken şer odaklarına birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz ile dimdik cevap vermeliyiz.Kapitalizme yem olmayacak, ayrımcılıkla parçalanmayacak birmillet olduğumuzu göstermeliyiz.

Yazımı fikirleriyle insanlara ışık olmuş AbdürrahimKarakoç’un  güzel bir şiiri ile bitirmek istiyorum .

Bilmeyen öğrensin, duymayan duysun!

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

Bölücü sapıklar aklına koysun

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

 

Dünün insan yiyen kanlı çarkı yok!

Yüzlerde gam, gönüllerde korku yok…

Çerkezi yok, Kürdü yoktur, Türkü yok…

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

 

Allah bir, vatan bir, bayrak bir beden

Yanlış yola sapmayalım bilmeden!

Doğu, batı diye ayırmak neden?

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

 

Yırtılıp atılmaz tarih sepete!

Birlik olduk camide ve cephede;

Kore’de, Kıbrıs’ta, Kocatepe’de

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

 

Nineler, dedeler, masum bebekler,

Bizlerden Huzurlu Türkiye bekler;

Tutuşsun el-ele kızlar erkekler:

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

 

Kalacak adımız, kaldığı gibi,

Âleme velvele saldığı gibi

Tıpkı Sakarya’da olduğu gibi

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

 

Ne zulmü severiz, ne kinimiz var!

Hayrı emreyleyen hak dinimiz var;

Dağlar, çağlar boyu yeminimiz var:

Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.

Selam ve dua ile…

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.