Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

İSLAMİ VE TAĞUTİ SİYASET

25.07.2019
A+
A-

 İSLAMİ VE TAĞUTİ SİYASET

 

Siyaset luğat manası itibariyle bir ülkeyi ve kurumu idare etme tarzı olduğu gibi, insanın kendi kendisini idare etme tarzınada siyaset denir.

 

Siyaset insanın yaratılışından itibaren uygulanan ve her devirde fikirleriyle birbirlerine benzeyen cemiyetler kendi siyasi görüşlerinin etrafında teşekkül etmişlerdir.

 

Siyaseti ikiye ayırmak gerekir…

Birincisi İslami siyaset…Kaynağı Kur’an ve sünnet hedefi Allah rızası olan, marufu emreden, münkeri yok eden, insanların mutlu yaşamalarını sağlamaktır.

 

İslami siyaset… İnsanları Kur’an ışığında aydınlığa götüren ve kendi görüşünden olmayan kimselerle hoş görü içerisinde yaşamaktır.

 

İslami siyaset… Bireyin kendisini yetiştirmesini, ailenin bilinçlenmesini ve toplumun aydınlanarak kendilerini yönetecek ehil kimseyi seçip tek yumruk olmalarını ister.

 

İslami siyaset… Hayata geçirildiğinde, dış ve iç etkenlere karşı akılcı ve onurlu duruşuyla, islamın güzelliklerini yaşayarak ve yaşatarak dünyaya örnek olmayı inşa eder.

 

Kur’anı kerimde beyan edildiği gibi…

O müminler’ki, kendilerine yeryüzünde bir iktidar ve mevki versek, namazı dosdoğru kılarlar, zekâtı verirler, marufu emrederler, münkerden sakındırırlar ve işte kurtuluşa erenler bunlardır buyrulmaktadır.

 

İkincisi Tağuti siyaset…

İnsan fikrinden türemiş felsefedir… Hedefi şehvet ve arzuları tatmin için gayri meşru yollara başvurmak, hiçbir kaide kural tanımamak ve kendileri gibi olmayan insanların haklarını çiğneyip, özgürlüklerini kısıtlamak ve yalandan, iftiradan beslenmektir.

 

Tağuti siyaset… Müslümanları gerici, yobaz, irtica, terörist gibi sıfatlarla gösterip, İslam dinini dünyaya karalamak ve Müslümanlara zalimce davranarak ellerinde ki milli gelirlerini sömürmek, mallarına ve canlarına gasbetmektir.

 

Tağuti siyaset… İnsanları cahil bırakarak yaptıkları ve yapacakları hukuksuzlukları, ahlaksızlıkları, çıkarcılıkları sürdürebilmek ve insanları tağut’un kölesi yapıp, sülük gibi sömürmek ve dış etkenlere sömürttürmektir.

 

Görülüyor ki niyet Allah’a kulluk değil…

Bilakis tağuti rejimlerin arkasına saklanıp, birilerine yağcılık ve yaltaklık yaparak kendi halkını sömürmek, başka ülkelere peşkeş çekmek ve o halkın kutsallarını yok etmek için ellerinden geleni yapma gayretidir.

 

Fakat insanlar cahillikten kurtuldukça ve birlik beraberlik ruhuna büründükçe,

Şeytanın dostlarının düzenbazlıkları bozulacak…

Ülkeyi babalarının çiftliği gibi kullanan ve sömüren tağut’un siyasetçileri yok olmaya ve kaybolmaya mahkum olacaklardır.

 

Çünkü kötülükle abad olduklarından er ve geç berbat olacaklar.         Hacc . 41

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.