Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Rüzgarlı

ŞEYTAN VE MÜSLÜMAN GENÇ

14.08.2020
A+
A-

“Cuma namazımız kabul olsun”

Şeytanın Müslüman gençlere fısıltıları:

Şeytan Müslüman gence gelir ve ona der ki, “Aman sakın diplomanı alana kadar bir şeye karışma. İslami faaliyetlere, toplantılara, mitinglere, sohbetlere gitme!” Bunu derken de sağdan yaklaşıp nasihat edermiş gibi yapar. Şimdilik katılma çünkü önce diplomanı alman gerekir. Diplomanı alırsan İslam’a daha iyi hizmet edersin der.

Müslüman genç diplomasını alır ve bu süreçte tüm İslami faaliyetlerden uzak durur. En az 5 yıl bu şekilde geçip gider. Sonra şeytan yine gelir, “Önce memur ol, bir işe gir, rızkını eline al ki İslam’a daha iyi hizmet edesin.” der. Müslüman genç, en az 2 yıl memur olmak için veya akademik kariyer için gayret eder ve bu süreçte tüm İslami çalışmalardan uzak durur. Bunu da güya davasına daha iyi hizmet edebilmek için yapar. Ve ömründen 2 yıl daha mücadelesiz geçip gider.

Muhterem Kardeşim!

En sonunda memur olur veya akademide bir görev alır. Şeytan yine gelir ve der ki sakın bir şeye karışma, önce bürokraside iyi bir makam kap ya da akademik kariyerini tamamla. Elinde yetkin olsun, bir koltuğun olsun, bir ünvanın olsun. Böylece davana daha iyi hizmet edersin. Müslüman genç, yıllarca İslami mücadeleye sadece uzaktan ve gönülden destek verir. Fiili olarak hiçbir şeye müdahil olmaz. Ve ömrünün en önemli yılları bu şekilde akıp gider.

En sonunda bürokraside de yüksek bir makam kapar. Şeytan bu sefer yine gelir. Ve ona der ki, artık genç değilsin. Bırak bu işleri gençler yapsın. Sen fikir üret, düşünce adamı ol. Gençlere yol göster, ağabeylik yap. Bu arada da yine bir şeye karışma, çünkü çok önemli bir makamı koruyorsun. Sen bu koltuktan gidersen Allah muhafaza, bu makamlar boş kalır.

Bu makamlara başkaları gelirse İslam’ın bir kalesi düşer. Filistin düşer, Mekke düşer, Medine düşer. Makamını koruman demek Kudüs’ü koruman demektir. Bu nedenle önüne ne gelirse imzala, bir şeye itiraz etme, “tamam efendim, hemen efendim, zatıâliniz ne buyurursa efendim de ki en ufak bir eleştiri bile yapma ki bu makamda daha uzun kalasın. Zaten saçın sakalın ağardı, bu kadar bekledin az daha sabret, iyi bir emeklilikle emekli ol, hacca git gel sonra mücadelene başlarsın.” der.

Muhterem Kardeşim!

Hem büyük tecrübeler elde ettin, çok yanlışlara şahitlik ettin. Bunları müslüman gençlere aktarmak senin en önemli vazifen olacak. Sabır, az daha sabır.

Artık genç olmayan Müslüman, emekli olana kadar sabreder. Ömrünün en az 25 yılı bu şekilde geçer gider. İyi bir emeklilik, dolgun bir maaş ve yüksek bir tecrübeyle makamından ayrılır. Artık mücadeleye başlama zamanı gelmiştir.

Muhterem Kardeşim!

Şeytan yine gelir ve ona der ki, Bütün gençliğini boşa harcadın. Erteledikçe erteledin. Allah sana diploma, iş makam, ne istersen verdi. Elini küçük bir taşın altına bile koymadın. Yıllarca büyük haramlara imza attın ve sessiz kaldın. Yanlışlara şahitlik ettin ama kimseyi uyarmadın. Helal haram demeden tüm emirlere itaat ettin. Hemen efendim, tabi efendim dedin. Büyük veballere ortak oldun. Bak şimdi de makamdan ayrıldın ne Filistin düştü ne Mekke ne de Medine… Kimsenin umurunda bile olmadın.

En son şeytan artık genç olmayan Müslüman yaşlıya umutsuzluk oklarını fırlatır ve der ki artık sen de makamların ve koltukların kullanıp attığı, omuzlarında büyük veballerle dolaşan tecrübeliler yığınları arasına katıldın.

Şimdi söyle bana böyle boş bir hayat yaşayanı kim dinlesin. Şimdi çekil köydeki bahçene ölümü bekle bu saatten sonra senin ne İslam’a ne de müslümanlara faydan olur der ve yeni gençleri ihtiyarlatmak için yoluna devam eder…

Efendimiz (sav)’e salatü selam getirelim; Devletimize milletimize,Ordumuza güvenlik güçlerimize, sağlıkçılarımıza hülasa tüm değerlerimize ve birbirimize günahsız ağızdan dua edelim inşallah..
Haftalık bayramımız olan cuma gününüzü tebrik eder, dünya ahiret işlerimizde yapacağımız
hayırlı işlerimizde, Allah(c.c ) yâr ve yardımcımız olsun ınşallah..

Selam ve dua ile…

Hacı Arıcı

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.