Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Rüzgarlı

AHH !!! ŞU DİYANET VE HOCALAR

26.12.2020
A+
A-

AHH !!! ŞU DİYANET VE HOCALAR

Efendim; her fırsatta dine, dindara, diyanete saldıran bir kesim var. Bunların genlerinde; Efendimize Mekke’de, daha sonra Medine’de karşı gelen… O dönemin, cehalette zirve yapmış kișilerinin inadı var.
Hakka batıl, batıla hak, doğruya eğri, eğriye doğru demek, hakkı savunanları hakir görmek, inananları, dini yaşayanları aşağılayarak, – asıl kendileri aşağılarda olmak – bunların özelliklerinden.
Bunların vazifesi, taşımış oldukları genlerin gereğini yerine getirmekten geliyor. Efendimizin amcası Ebû Leheb’in şu sözü manidardır. “Ey kardeşimin oğlu biliyorum ki sen yalan söylemezsin. Ancak ben senin söylediklerini de, peygamberliğini de kabul etmiyorum…Dinine uyanları, peygamberliğini kabul edenleri de sevmiyorum…”
Bugünün sözde müslümanı ise; “Ben de müslümanım, ancak islamı yaşamam, yaşayan müslümanı da sevmem.” Ebû Leheb’in söylemi, eylemi o gün nasıl ki farklı ise, genlerini taşıyan günümüz müslümanının söylemi, eylemi de farklı. Biri doğruluğuna inandığı şeyi direk inkar ediyor ve ayetle tescillenip kafir oluyor..Diğeri ise söylem düzgün, eylem bozuk…
Bir de dine inanan dindarlarımız var.
Birinci grup zaten başından dine karşı. Zaman zaman iki yüzlülük yapıp, biz de müslümanız deseler de…
“Oruç tutmakla, namaz kılmakla, kurban kesmekle, hacca gitmekle, zekat vermekle mi müslümanlık oluyor? Yapanları görüyoruz” diyen; dine, dindara, diyanete karşı olan çağdaş görünümlü, çağ dışı müslümanlar..
Diğer tarafta ise; dine, diyanete, dindara saygılı ancak inandığı dinin vecibelerini yerine getirmekte, yaşamakta zorlandığı için başkalarını sorumlu tutan kesim..
Dinin, diyanetin, dindarın düşmanı azmış gibi, zaman zaman bu kesimde de “diyanet ve görevliler görevini yapmıyor” seslerini sık sık duyarız.
Elbetteki Diyanetin ve görevlilerinin sorumluluğu büyüktür. Eksikleri de vardır. Ancak islamla müşerref olanların dinini yaşama sorumluluğu, öğrenme sorumluluğu yok mudur?
Herşeyi diyanete, hocalara mı bırakmalıyız?
Diyanetin ve hocaların söylediği anlattığı hangi hükümleri yerine getirebildik?
Faiz yemeyi mi, kumar oynamayı mı, içki içmeyi mi, yapılmaması gereken diğer kötü alışkanlıkları mı terkettik?
Oysa bunlar hep kürsülerden, hutbelerden anlatıldı ve anlatılmaya da devam ediliyor.
İşimize gelenleri kabul ettik, gelmeyenleri ise kulak ardı ettik. Diyaneti, hocaları sorumlu tuttuk..
*Dün Cuma sohbetimizde “Yılbaşının bir müslüman için anlamı yok. Bu HRİSTİYAN-İSLAM savașıdır” dedim. İzahını da șöyle yaptım.
Müslüman bu geceye anlam yükleyerek;
içki, eğlence, noel vs. gibi șeyleri yaparsa, bu Hristiyanların işi, bunun İslamla ilgisi yok.
İŞTE SAVAŞI KAYBEDEN MÜSLÜMANLAR OLUR.
Çünkü hiç bir Hristiyan, Gayrimüslim İslama ait olan hicreti, bayramı, ramazanı, kandili kutlamaz, yaşamaz. YAŞARSA İSLAM KAZANIR, HRİSTİYANLIK KAYBEDER..
Cami Cemaatimden biri “Ah Hocam! Keşke senin gibi bütün Hocalarımız da anlatsa” dedi, güldüm… Sanki Hocalarımız anlatmıyor ya da Hocaların anlattıklarını, Müslümanlar yerine getiriyorlar. Müslüman işine gelen șeyleri zaten Hocaya danışmadan uyguluyor. İşine gelmezse de zaten yapmaya gerek duymuyor ..
Alın size; kapalısı, açığı, sakallısı, sarıklısı, namaz kılanı, kılmayanı, uzaktan geleni, yakından geleni, yaşlısı, genci (Ben milli demiyorum) piyango kuyruğunda…
Hemde VİRÜS’ün yüzlerce can aldığı,binlerce bulaştığı şu günlerde…
Bilet ne kadar basılmış?
80 Milyon.
Ne kadarı satılmış?
Geçen sene 40 Milyon satıldığına göre, bu sene de herhalde 60 Milyonu satılır.
Nüfusumuz kaç?
Çoluk, çocuk, yașlı genç vs.
80 – 82 Milyon…
Yahu biz %99 müslüman değil miyiz?..
Ahh Hocalar!!!
Ahh sizler anlatsaydınız!!!
Hiç kimse bilet almayacaktı!!!
Yine bilet, biz hocalara kesildi… Hatırlatsaydık, piyango haram diye, sanki diğer dediklerimizi tuttukları gibi kimse piyango bileti almayacak, kuyruk ta bu kadar uzamayacaktı… Adamlar taa uzaklardan gelmiş, 6 saat bekleyenler var!!! Ama bunun da sorumlusu biz Hocalar!!! Çünkü bunların hepsi müslüman… Soruyorum size müslümanlık bunun neresinde?
Piyangonun, içkinin, kumarın, haksız kazancın helâl mi yoksa haram mı olduğunu Hocalardan daha iyi biliyorlar. Ama ișlerine geldiği gibi davranıyorlar.
Piyango biletinin “haram” olduğunu bilen,
Bilet alırken “Besmele” çeken,
Çıkarsa “Şükreden”,
Çıkmazsa “Nasibimde” yokmuş diyen,
Garip bir millet olduk…
Biz nasıl müslümanlarız?
Müslümanlık nereye gidiyor?
Aslında durup düșünsek, neden evlerde
hapis olduğumuzun cevabını bulmak
çok ta zor değil…
ȘANSI YOLUNDA GİTMEYENLER,
BİLETİ HOCALARIMIZA KESMEYİN!!! HOCALARIMIZIN HEPSİ BUNUN HARAM OLDUĞUNU ZATEN SÖYLÜYOR.!!!
DİKKATE ALMAYAN İSE, SİZ MÜSLÜMANLARSINIZ!!!

 

Selam ve Dua İle..
– Hacı Arıcı –

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.